Przejdź do treści
Wczytuję...

Remont łazienki to spore wyzwanie, bez względu na to, czy następuje jedynie zmiana wystroju, czy urządzanie pomieszczenia od podstaw. Warto na wstępie zrobić bardzo dokładny plan, kosztorys, a także zadbać o zakup wszystkich niezbędnych materiałów. Bardzo ważne jest również zatrudnienie fachowców od remontów. Podczas gdy malowanie ścian w salonie czy w innym pomieszczeniu można zrealizować niekiedy samodzielnie, gruntowny remont łazienki zdecydowanie jest zadaniem dla fachowca. Na co warto zwracać uwagę przy planowaniu remontu?

Jeśli remont łazienki oznacza urządzenie pomieszczenia od zera, konieczny jest wybór materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi. W większości łazienek sufit malowany jest farbą, natomiast na ściany i podłogi trafiają płytki i kafelki. Powinny być one wybierane nie tylko pod kątem estetyki, ale również funkcjonalności. Nie zapominajmy, że płytki podłogowe muszą być zdecydowanie mocniejsze i bardziej odporne na obciążenia i zniszczenia niż płytki, które trafią na ściany. Położenie płytek na ścianach, podłodze, a także na obudowie wanny i innych elementach to wyzwanie, za które lepiej nie zabierać się samodzielnie. Równe, solidne i estetyczne ułożenie płytek wymaga lat doświadczenia, precyzji i dużej dokładności. Fachowiec poradzi sobie z tym doskonale. Właściciel łazienki – niekoniecznie.

W czasie remontu łazienki konieczne jest również zamontowanie wanny, prysznica lub jednego z tych rozwiązań. Montaż powinien obejmować nie tylko odpowiednie ustawienie, ale również właściwe podłączenie odpływów. Podobnie jest w przypadku montażu umywalki oraz sedesu, które również wymagają precyzji i doświadczenia. W łazience bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Podobnie, jak inne elementy, także lampy czy oprawy trzeba wybierać pod kątem jakości wykonania, trwałości, a także przeznaczenia. Do łazienki nadają się wyłącznie te produkty oświetleniowe, które mają wysoką klasę wodoszczelności i są przeznaczone do używania w pomieszczeniach o dużej wilgoci. Wszystkie materiały wykończeniowe, jakie maja docelowo trafić do łazienki, muszą być odporne na wilgoć, mocne, solidne i długowieczne. Nie wszystkie elementy, które dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach reprezentacyjnych, będą miały rację bytu w łazience.

Choć łazienka jest zwykle najmniejszym pomieszczeniem w domu, jej remont może napsuć właścicielom sporo nerwów, a przy tym wygenerować naprawdę poważne koszty. Dlatego nie należy zabierać się za prace remontowe i wykończeniowe samodzielnie. W naszej ofercie znajdą Państwo kompleksowy remont łazienki, a zakres prac można ustalić indywidualnie w zależności od potrzeb, stanu pomieszczenia czy potrzeb przyszłych użytkowników. Zapraszamy do indywidualnego kontaktu w celu ustalenia wyceny oraz dogodnego terminu przeprowadzenia remontu. Korzystając z usług solidnej, sprawdzonej i skutecznej ekipy remontowej mogą Państwo mieć pewność, że już niedługo Wasza łazienka będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście.