Remont dachu

Remont dachu, bądź jego wymiana, wiążą się często z ogromnymi kosztami. Wiele osób stara się zminimalizować wydawane fundusze na ten zabieg i szuka różnych alternatyw. Niekiedy jednak częściowa renowacja może okazać się zgubna  w skutkach, zwłaszcza jeśli wykonywana jest przez osoby, które nie posiadają doświadczenia w tej materii ani potrzebnej wiedzy. By nie doszło do tragedii warto skonsumować się przed podjęciem decyzji z fachowcami, który szczerze i solidnie ocenią sytuację i doradzą najlepsze rozwiązanie z możliwych.

kontakt

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny

telefon
telefon czynny całą dobę 797 304 205
mail
Odpisujemy na maile szybko i sprawdnie info@minare.pl

Remont dachu – co warto wiedzieć?

Rozmawiając z fachowcami o remoncie dachu możemy wybrać dwie opcje – albo całkowitą jego wymianę, albo naprawę pokrycia. Wszystko jednak zależy od podstawowej sprawy, jaką jest stopień uszkodzenia dachu. W przypadku, gdy uszkodzenia są niewielkie, całkowita wymiana pokrycia dachowego nie będzie konieczna. Jeśli jednak nasz dach pozostawia wiele do życzenia, niezbędna będzie wymiana go.

Remont dachu krok po kroku

Szukając usługodawców świadczących usługi takie jak remont dachu, warto zapoznać się dokładnie z ich ofertą. Najlepszym wyborem będzie ta firma, która oferuje kompleksowe i rozsądne podejście to tematu. Nasi fachowcy, przed przystąpieniem do remontu dachu wyjaśniają, na czym będzie polegała ich praca – w zależności od zakresu wykonywanej usługi. Jeżeli konieczna będzie wymiana całego pokrycia, nieunikniona może okazać się chwilowa wyprowadzka z poddasza, jeśli jest ono zamieszkałe. Przed każdą wykonywaną pracą, również więc podczas remontu dachu, nasi fachowcy dokładnie zabezpieczają wszystko i dbają także o wywóz zdemontowanych materiałów.

Przed podjęciem wszelkich działań, nasza ekipa remontowa dokonuje dokładnych oględzin. Pozwoli to nie tylko na wycenę świadczonej usługi, ale o realną ocenę sytuacji – potrzebnych materiałów i czasu na wykonanie pracy. Dzięki temu będziemy mieć realną świadomość tego, w jakim stanie jest więźba dachowa, co pozwoli na podjęcie decyzji o wymianie całego pokrycia dachowego lub jedynie określonej, zniszczonej już jego części.

Co należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o remoncie dachu?

By nie popełnić żadnego błędu podczas remontu dachu, warto wcześniej dopilnować pewnych kwestii, które mogą okazać się kluczowe. By remont przebiegał sprawnie i bezproblemowo, odpowiednio wcześnie warto poprosić o pomoc fachowców o konsultację. Będzie to cenne rozeznanie przed wykonywana pracą, które z pewnością wpłynie na wycenę usługi. W zależności od stopnia i rodzaju uszkodzeń powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy:

- dach nie przecieka – pomocne do tego będą zacieki na skosach i suficie (jeśli się pojawią, odpowiedź mamy jednoznaczną),

- blacha nie jest zniszczona oraz w jakim stopniu doszło do uszkodzeń) i nie powoduje to wyżej wspomnianych przecieknięć do wewnątrz budynku,

- rynny nie są uszkodzone, a jeśli tak, to w jakim stopniu (czy nie są naderwane przez suwający się śnieg; zimą warto zwrócić uwagę na zwisające sople – jeżeli się pojawią one na połączeniach, świadczy to o nieszczelności rynien na ich stykach),

- dach nie jest przebarwiony w nietypowy sposób,

- na pokryciu nie ma żadnych ugięć, pęknięć, skręceń więźby dachowej,

- dach nie zapada się w niektórych miejscach.

Nasi fachowcy ocenią stan obróbek blacharskich i szczelność wentylacji w przestrzeni pod pokryciem. Po sprawnym określeniu problemu i wyłapaniu wszystkich mankamentów oraz wydaniu opinii o konstrukcji dachu można przystąpić do dalszych działań. W przypadku remontu dachu, gdzie konieczna będzie jego wymiana, naszym obowiązkiem jest również sprawdzenie, czy więźba dachowa udźwignie nowe pokrycie – ocena nośności dachu będzie niezbędna.

Remont dachu – co podlega naprawie?

Często zdarza się tak, że całkowita wymiana dachu okazuje się zbędna. Częściowa jego naprawa może w zupełności wystarczyć, jeżeli więźba dachowa nie wymaga gruntownej renowacji lub nawet wymiany.  W przypadku zniszczonej części obróbek blacharskich niekiedy wystarczy je jedynie zdemontować i wymienić na nowe.

Taki prosty zabieg, o ile został dobrze przeprowadzony i poprawnie wykonany, powinien sprawić, że dach będzie znowu szczelny. Dzięki temu niekonieczna całkowita wymiana pokrycia – remont dachu w zupełności wystarczy.

Remont dachu a dodatkowe korzyści z tego płynące

W przypadku, gdy wymieniamy całe pokrycie dachowe, warto rozważyć wykonanie innych prac, które łatwiej będzie przeprowadzić przy tej okazji. Remont dachu może korzystnie wpłynąć nie tylko na wygląda domu – jego odświeżenie i nadanie mu nowego charakteru, ale zwiększyć jego funkcjonalność. Całkiem dobrym rozwiązaniem może okazać się adaptacja poddasza. Nasza firma również świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie.

Korzystając z usług profesjonalistów mamy pewność, że wykonana praca będzie przeprowadzona sprawnie i solidnie. Nasi fachowcy służą pomocą w doradztwie związanych z remontem dachu, szczegółowo omówią prace, które powinny zostać przeprowadzone i dokładnie wycenią usługi. Dajemy gwarancję na pełne bezpieczeństwo podczas prowadzonych prac i zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z usługami remontowymi.

Kontakt

Minare - usługi remontowo budowlane
(lokal IVITER)
ul. Dzielna 7a 
00-154 Warszawa
 

tel. 797 994 620
telefon czynny całą dobę
(jeśli nie odbierzemy - oddzwonimy)


mail: info (at) minare.pl