Przejdź do treści
Wczytuję...
15mar

Ciekawa zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych, czyli ściana krzywoliniowa

 • Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych

Dla tych, którym zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych kojarzy się jedynie z podwieszanymi sufitami czy montowaniem ich na nierównych ścianach, mamy ciekawe rozwiązanie. Bez wątpienia konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych są ciekawe i przynoszą wiele nietuzinkowych rozwiązań. Między innymi nalezą do ich zaokrąglone ściany, czyli ściany krzywoliniowe. Stanowią one nietypowe wykończenie wnętrz i bez wątpienia bardzo efektowne.

15mar

Montaż okien i drzwi w bloku – co warto wiedzieć

 • Montaż okien i drzwi

Jakiś czas temu na naszym blogu pisaliśmy o tym, czym kierować się przy wyorze okien do nowego domu. Ten tekst jest dostępny tutaj. Z pewnością może on stanowić wartościową lekturę dla tych, którzy przymierzają się do montażu okien i drzwi w mieszkaniu w bloku. Nie jest to zadanie najprzyjemniejsze, ale jak wiadomo – remont raz na kilka lat jest wskazany. Podobnie dzieje się w przypadku okien i drzwi – eksploatowane na przestrzeni lat nieodwracalnie niszczeją.

13mar

Wykończenie mieszkania na parterze - fakty i mity

 • wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania to długotrwały proces, który wymaga odpowiedniego zaplanowania i przeanalizowania kilku czynników. Pamiętajmy, by wszystkie wybory i rozwiązania, jakie pragniemy wdrożyć w naszym mieszkaniu, omawiać ze wszystkimi domownikami. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kłótni i późniejszych rozczarowań. Dzisiaj chcemy przedstawić kilka wad i zalet związanych z wykończeniem mieszkania na parterze i jego późniejszym ubytkowaniem. Zachęcamy do lektury naszego tekstu.

11mar

Wykończenie mieszkania na parterze a własny ogródek – kwestie prawne

 • wykończenie mieszkania

Mieszkania parterowe, często kuszą ogródkami i możliwością zagospodarowania tarasu, jeśli wyjście z bloku bezpośrednio przylega do naszego lokum. Nowe budownictwo oferuje coraz więcej takich rozwiązań, gdzie mieszkania mają przyległe niewielkie ogródki, dając namiastkę własnego kawałka zieleni. Ale jak to wygląda w kwestii prawnej? Na co należy zwrócić uwagę?

09mar

Montaż ogrodzenia palisadowego, czyli nowoczesność w dobrej cenie

 • montaż ogrodzenia

Montaż ogrodzenia często wiąże się z dokładnym przemyśleniem jego konstrukcji, wykonaniem solidnego projektu oraz wyborem najlepszego rozwiązania. O niektórych rodzajach ogrodzeń pisaliśmy już wcześniej, prezentując ich opis, wady oraz zalety. W poprzednim teście zwróciliśmy uwagę na wybór swego rodzaju alternatywy. Montaż ogrodzenia kojarzy się często z masywnymi płotami, ale wcale tak być nie musi. Wszystko zależy od naszych preferencji. A jeśli cenimy sobie naturalne piękno, warto rozważyć w tym wypadku wybór żywopłotu.

06mar

Montaż ogrodzenia czy żywopłot?

 • montaż ogrodzenia

Montaż ogrodzenia przy domu jednorodzinnym jest niezwykle ważny. Ogrodzenie wydziela nasza przestrzeń, chroni naszą prywatność i oddziela od zgiełku ulic. Dziś chcemy przedstawić Wam alternatywę dla ogrodzenia, jaką jest żywopłot. Ponadto w naszych wcześniejszych tekstach znajdziecie inne teksty, które prezentują ciekawe rozwiązania i nowoczesne ogrodzenia Jedną z nich jest wybór ogrodzenia gabionowego. Jeśli zależy nam na naturalnych tworzywach lub chcemy stworzyć zieloną przestrzeń także na ogrodzeniu, warto rozważyć takie rozwiązanie.

03mar

Nowoczesne wykończenie domu, czyli niedoceniona klatka schodowa

 • Wykończenie domu

Wykończenie domu należy do jednych z przyjemniejszych etapów budowy. Planujemy wszystkie pomieszczenia, wybieramy meble, kolory ścian i wszystkie dodatki. Często jednak zapominamy o klatce schodowej. W mieszkaniach udaje się nam szczególnie zadbać o przedpokój, o czym pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich tekstów. Jest on dostępny tutaj. Podobnie to pomieszczenie w mieszkaniu, niezwykle ważna jest także klatka schodowa w domu, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać.

24lut

Wykończenie domu i projektowanie ogrodu – porady, wskazówki i ciekawostki

 • Wykończenie domu

Wykończenie domu, projektowanie wnętrza, wybór mebli i dodatków to jeden z najciekawszych etapów całej budowy, który coraz bardziej zbliża nas do przeprowadzki. Własny dom posiada wiele zalet, do których między innymi należy ogród. Bez względu na to czy jest on duży czy mały, warto dokładnie zaplanować jego wygląd. W dzisiejszym tekście postaramy się podpowiedzieć, jak samodzielnie zaprojektować ogród.

23lut

Ciekawy przedpokój, czyli nietuzinkowe wykończenie mieszkania

 • wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania to nie tylko przyjemne planowanie, ale również ciężka praca, którą trzeba wykonać solidnie i z rozmysłem. Dopieszczamy kuchnię, dbamy o perfekcyjne stworzenie łazienki, dokładnie obmyślamy wystrój salonu i aranżację sypialni. Czasami przedpokój traktujemy jako małoistotny element mieszkania i zupełnie niesłusznie. Kto się nie zgodzi z tym, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie? Pamiętajmy, że ta zasada obowiązuje również we wnętrzach. W niniejszym tekście postaramy się przekonać Was, że wykończenie mieszkania to także zadbanie o przedpokój.

22lut

Remont domu i mieszkania zimą – porady i wskazówki

 • remont domu

Wszystkie remonty, jakie planujemy, odbywają się zazwyczaj w okresie wakacyjnym, kiedy jest ciepło. Niekiedy zdarza się tak, że remont domu lub mieszkania musimy wykonać w okresie jesiennym, a nawet zimowym. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Na co zwrócić uwagę? Czy wszystkie prace remontowe w okresie zimowym są bezpieczne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

22lut

Remont domu drewnianego, czyli jak uratować zniszczoną elewację

 • remont domu

Remont domu to niezwykle wymagające i angażujące zadanie, które bezwzględnie wymaga pomocy fachowców. Prace renowacyjne powinny zostać dokładnie zaplanowane. Inaczej należy postępować w przypadku remontu domu a inaczej w przypadku mieszkania. O tym, jakich błędów należy unikać remontując niewielkie lokum w bloku, pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, który jest dostępny na blogu, a dokładniej tutaj. Dziś skupimy się na tym, jak wyremontować dom. Zapraszamy do lektury.

21lut

Montaż mebli biurowych - co warto wiedzieć?

 • montaż mebli

O remoncie biura pisaliśmy już kilka razy. Ostatnio w naszych tekstach poruszyliśmy temat organizacji przestrzeni i wymieniliśmy kilka ciekawych pomysłów, które można zastosować podczas remontu biura. Tekst ten jest dostępny tutaj. Ale stworzenie całej przestrzeni to nie wszystko. Ponadto nie jest to zadanie łatwe. Dziś skupimy się na montażu mebli biurowych. Wydaje się to banalne? Nic bardziej mylnego. W krótkim teście opowiemy na co zwrócić uwagę. Zapraszamy do lektury