Przejdź do treści
Wczytuję...
24lut

Wykończenie domu i projektowanie ogrodu – porady, wskazówki i ciekawostki

 • Wykończenie domu

Wykończenie domu, projektowanie wnętrza, wybór mebli i dodatków to jeden z najciekawszych etapów całej budowy, który coraz bardziej zbliża nas do przeprowadzki. Własny dom posiada wiele zalet, do których między innymi należy ogród. Bez względu na to czy jest on duży czy mały, warto dokładnie zaplanować jego wygląd. W dzisiejszym tekście postaramy się podpowiedzieć, jak samodzielnie zaprojektować ogród.

23lut

Ciekawy przedpokój, czyli nietuzinkowe wykończenie mieszkania

 • wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania to nie tylko przyjemne planowanie, ale również ciężka praca, którą trzeba wykonać solidnie i z rozmysłem. Dopieszczamy kuchnię, dbamy o perfekcyjne stworzenie łazienki, dokładnie obmyślamy wystrój salonu i aranżację sypialni. Czasami przedpokój traktujemy jako małoistotny element mieszkania i zupełnie niesłusznie. Kto się nie zgodzi z tym, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie? Pamiętajmy, że ta zasada obowiązuje również we wnętrzach. W niniejszym tekście postaramy się przekonać Was, że wykończenie mieszkania to także zadbanie o przedpokój.

22lut

Remont domu i mieszkania zimą – porady i wskazówki

 • remont domu

Wszystkie remonty, jakie planujemy, odbywają się zazwyczaj w okresie wakacyjnym, kiedy jest ciepło. Niekiedy zdarza się tak, że remont domu lub mieszkania musimy wykonać w okresie jesiennym, a nawet zimowym. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Na co zwrócić uwagę? Czy wszystkie prace remontowe w okresie zimowym są bezpieczne? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

22lut

Remont domu drewnianego, czyli jak uratować zniszczoną elewację

 • remont domu

Remont domu to niezwykle wymagające i angażujące zadanie, które bezwzględnie wymaga pomocy fachowców. Prace renowacyjne powinny zostać dokładnie zaplanowane. Inaczej należy postępować w przypadku remontu domu a inaczej w przypadku mieszkania. O tym, jakich błędów należy unikać remontując niewielkie lokum w bloku, pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, który jest dostępny na blogu, a dokładniej tutaj. Dziś skupimy się na tym, jak wyremontować dom. Zapraszamy do lektury.

21lut

Montaż mebli biurowych - co warto wiedzieć?

 • montaż mebli

O remoncie biura pisaliśmy już kilka razy. Ostatnio w naszych tekstach poruszyliśmy temat organizacji przestrzeni i wymieniliśmy kilka ciekawych pomysłów, które można zastosować podczas remontu biura. Tekst ten jest dostępny tutaj. Ale stworzenie całej przestrzeni to nie wszystko. Ponadto nie jest to zadanie łatwe. Dziś skupimy się na montażu mebli biurowych. Wydaje się to banalne? Nic bardziej mylnego. W krótkim teście opowiemy na co zwrócić uwagę. Zapraszamy do lektury

21lut

Ciekawe pomysły na remont biura

 • remont biura

Remont biura zazwyczaj kojarzy się z koniecznością zamknięcia lokalu, przymusowymi urlopami dla pracowników i przerwaniem ważnych projektów. Taki przebieg sytuacji może wygenerować sporo strat finansowych,  a także sprawić, że klienci, czując się zaniedbani, odejdą do konkurencji. Przedsiębiorcy wiedzą, jak ważne jest, by do tego nie dopuścić. W jednym z naszych poprzednich tekstów pisaliśmy, jak uniknąć takiej sytuacji i czy jest to w ogóle możliwe. By nie zdradzać całkiem sposobu na remont biura bez konieczności jego zamykania, podpowiemy tylko, że naprawdę jest to osiągalne. Jak?

20lut

Jak przebiega renowacja schodów drewnianych?

 • renowacja schodów

Każde schody, wraz z ich użytkowaniem, wymagają po pewnym czasie renowacji. Jeśli zostanie ona przeprowadzona poprawnie, schody mogą ponownie cieszyć nas swoim dawnym blaskiem i użytkownością na wysokim poziomie. Jeśli szukacie podstawowych informacji związanych z budową i renowacją schodów, znajdziecie go w poprzednim tekście. Jest on dostępny tutaj. Pamiętajcie – schody mogą być różnego typu i wykonane z różnych materiałów. Dzisiaj skupimy się na schodach drewnianych i sposobach ich renowacji.

20lut

Budowa i renowacja schodów wewnętrznych w pigułce

 • Budowa i renowacja schodów

Budowa i renowacja schodów nie należą do najłatwiejszych zadań, choć z pozoru może wydawać się inaczej. Niekiedy samodzielnie chcemy je odnowić, sądząc, że bez problemu poradzimy sobie z takim zadaniem. Jednak należy zawsze pamiętać, że schody, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne muszą być wykonane przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego bezwzględnie budowa i renowacja schodów powinna zostać przez doświadczony zespół fachowców. W niniejszym tekście przedstawimy podstawowe informacje związane z tym przedsięwzięciem. Zapraszamy do lektury.

20lut

Remont biura bez jego opuszczania? To możliwe!

 • Remont biura

Wielu przedsiębiorców i właścicieli biur odwleka decyzję o remoncie ze względu na obawy związane z długimi pracami, koniecznością zamknięcia lokalu i ogromnych przestojach w pracy. Dziś przychodzimy z rozwiązaniem – remont biura da się przeprowadzić bez jego zamknięcia. Jak? W niniejszym tekście odpowiemy na to pytanie. A jeśli szykuje się Wam przeprowadzka biura i jego remont, odsyłamy do naszego wcześniejszego tekstu. Dowiecie się z niego, jak zadbać o wszystko podczas pakowania i jak dokładnie się do tego przygotować.

19lut

Jakich zasad należy przestrzegać podczas remontu dachu?

 • Remont dachu

Remont dachu powinien być dobrze przygotowany i dokładnie przemyślany. Ze względu na to, że jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznych uprawnień, wiedzy oraz powinno zostać przeprowadzone całkowicie bezpiecznie, należy powierzyć je fachowcom. Pamiętajmy również, że niektóre prace remontowe i przede wszystkim budowlane wymagają zgłoszenia do odpowiednich organów administracyjnych. O tym, jak należy postępować w przypadku remontu dachu, pisaliśmy w jednym z naszych tekstów.

19lut

Malowanie ścian i błędy, których możemy uniknąć

 • malowanie ścian

Malowanie ścian wykonujemy raz na kilka lat i niezwykle ważne jest to, by zostało ono przeprowadzone solidnie, a efekt był przynajmniej zadowalający. Zadanie to możemy wykonać oczywiście samodzielnie, ale jak wszystkie prace remontowe i wykończeniowe, również i to zadanie warto powierzyć fachowcom. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że malowanie ścian zostanie wykonane perfekcyjnie. A co w przypadku, gdy chcemy nasze ściany odnowić samodzielnie? W niniejszym tekście znajdziecie informacje dotyczące błędów związanych z malowaniem ścian i instrukcję, jak ich uniknąć.

19lut

Wykończenie mieszkania, czyli jak optycznie powiększyć niewielką przestrzeń

 • wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania, wybór całej aranżacji i wszelkich dodatków to czynność niezwykle przyjemna, która wymaga również dokładnego zastanowienia jeszcze przed wizytą w sklepach z bibelotami i różnymi drobiazgami. Małe mieszkania to przytulna przestrzeń, ergonomia, jeśli chodzi o ogrzewanie i zdecydowanie mniej przestrzeni do sprzątania. Jednak by całościowo prezentowały się doskonale, konieczne jest stworzenie takie przestrzeni, by nie przytłaczała ona domowników. Jak zadbać o funkcjonalność mieszkań o niewielkich metrażach? Wystarczy optycznie powiększyć przestrzeń.