Zabudowy z karton gipsu

Płyty gipsowo-kartonowe to rozwiązanie, które daje wiele możliwości zarówno wykończenia wnętrz, jak i aranżacji. Jeżeli wykonanie zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych powierzymy fachowcom, mamy gwarancję, że zostanie ona wykonana poprawnie i estetycznie. Nasi pracownicy oferują szeroki zakres wykonywanych prac związanych z płytami gipsowo-kartonowymi. W naszej ofercie znajduje się między innymi prowadzenie takich czynności jak tworzenie ścianek działowych o lekkie konstrukcji, sufitów podwieszanych, zbudowanie regału z płyt. Potrzebują Państwo usługi nietuzinkowej? Może chcą Państwo zrealizować własny pomysł? Po dokładnej konsultacji chętnie podejmiemy się zadania. Nasi pracownicy wyróżniają się dokładnością, sumiennością, a także zachowaniem należytego porządku w trakcie prac oraz po ich wykonaniu.

kontakt

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny

telefon
telefon czynny całą dobę 797 304 205
mail
Odpisujemy na maile szybko i sprawdnie info@minare.pl

Co jest konieczne, by wykonać zabudowę z płyt gipsowo-kartonowych?

Oprócz odpowiednich płyt, nasi pracownicy dobierają również wszystkie pozostałe materiały, które są niezbędne do wykonania lekkiej zabudowy. Konieczne będą profile stalowe. To nic innego jak szkielet, na którym zostanie osadzona zabudowa. Jednak by była ona przeprowadzona poprawnie i cieszyła przez długie lata, niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego profilu do rodzaju zabudowy.

Wykwalifikowani fachowcy z naszej firmy nie będą mieli żadnych wątpliwości podczas wyboru profili, wiedząc, jaka zabudowa ma zostać wykonana. Ponadto dokładamy wszelkich starań, by prowadzane przez nas prace były najwyższej jakości i również stosujemy doskonałe materiały, na których pracujemy.

Jakie są rodzaje płyt?

Samodzielne podjęcie próby wykonania zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych może okazać się niefortunnym zdarzeniem. By zadanie zostało poprawnie wykonane i nie doszło do żadnych uszkodzeń i zniszczeń, konieczne jest najpierw wybranie odpowiedniego rodzaju płyty, a później dobór stelaży. Płyty gipsowo-kartonowe dostępne są w różnych rodzajach, a co za tym idzie – ich przeznaczenie także jest różne.

W marketach budowlanych dostępne są:

- płyty standardowe (A),

- przeznaczone do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci, takich jak pralnia, kuchnia czy łazienka  (H),

- wzmocnione włóknem szklanym i narażone na wysokie temperatury (F),

-  do usztywniania ścian zewnętrznych w technologii szkieletowej (E),

- o zwiększonej wytrzymałości i odporności na obciążenia (R),

- o zwiększonej twardości powierzchni (I).

Co można wykonać w płyt gipsowo-kartonowych?

Płyty gipsowo-kartonowe znajdują zastosowanie nie tylko na etapie wykończenia domu, ale także na etapie jego budowy. Oczywiście rozwiązanie to może by zastosowane również w mieszkaniach. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie idealnie gładkich ścian oraz ukrycie instalacji elektrycznej lub cienkich rur.

Nasi pracownicy zawsze oceniają dokładnie sytuację i podejmują w swoich działaniach tylko te prace, które są konieczne. Niekiedy może okazać się, że stelaż do montażu płyty nie będzie potrzebny – możliwe będzie zastąpienie go klejem. Jednak by dokładnie zamontować płyty, konieczna jest precyzja i szybkie działanie, by poprawnie przykleić i skorygować ułożenia.

Ścianka działowa z płyt gipsowo-kartonowych

Jeżeli chcemy wykonać ściankę działową, również warto powierzyć to zadanie fachowcom. Ich konstrukcja powinna być wykonana z profili stalowych lub posiadać szkielet drewniany. Przestrzeń między tym należy wypełnić wełną mineralną, co pozwoli w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Oczywiście należy wybrać odpowiednią płytę w zależności od pomieszczenia, w którym ściana działowa ma zostać wykonana. Nasi pracownicy przeprowadzają dokładny wywiad z właścicielami domu lub mieszkania, by w przyszłości uniknąć zniszczeń w przypadku użytkowania powierzchni na ścianach. Przykładowo – może okazać się, że na płycie w przyszłości właściciele domu będą chcieli zawiesić wieszaki lub inny, ciężki przedmiot. W przypadku dużej wagi, powyżej 30 kg, płytę należy wtedy wzmocnić. Nasi pracownicy dbają więc o każdy detal już na etapie planowania.

Dlaczego warto zaufać fachowcom

Pracownicy naszej formy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę w zakresie prac remontowych i wykończeniowych. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że wykonane prace zostaną przeprowadzone bezpieczne, sprawnie i bez uszkodzeń oraz zniszczeń. Pozostajemy do Państwa dyspozycji przez całą dobę na drodze telefonicznej. Zachęcamy jednak do kontaktu bezpośredniego, w calu omówienia wszelkich szczegółów. Chętnie również doradzimy i podpowiemy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku konkretnego zadania.