Ocieplenie domu i elewacja

Elewacja i ocieplenie domu to jedne z ostatnich etapów budowy. Sposób wykonania samej elewacji zależy głownie od rodzaju ścian oraz samej charakterystyki budynku. Inną elewację poleca się dla ścian jednowarstwowych i dwuwarstwowych, inną zaś gdy budynek posiada trzy warstwy. Jednak przed wykonaniem elewacji warto zastanowić się również nad ociepleniem domu. Ocieplenie najczęściej wykonuje się styropianem lub wełną mineralną.

kontakt

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny

telefon
telefon czynny całą dobę 797 304 205
mail
Odpisujemy na maile szybko i sprawdnie info@minare.pl

Ocieplenie domu a elewacja

Warto jednak pamiętać o tym, że wybór metody ocieplenia domu ma związek z następnym etapem następującym po tym, czyli wykończeniem elewacji. Wykonujemy docieplenie ścian zewnętrznych na nowych budynkach, jak i podejmujemy się prac remontowych z zakresu renowacji i modernizacji ocieplenia. Zapewnia to sporą i bardzo istotną poprawę ciepłochłonności budynku, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków za ogrzewanie. Nieodzownym elementem renowacji ocieplenia domu jest również zmiana elewacji. Cały zabieg remontowy nadaje budynkowi nowy wygląd.

Wspomniane materiały termoizolacyjne, czyli styropian i wełna mineralna, pod względem ciepłochłonności mają podobne właściwości, ale różnią się paro przepuszczalnością, elastycznością, ognioodpornością, a także reakcją na chemikalia. Niezbędne jest dobranie odpowiednich materiałów do rodzaju podłoża, które zamierzamy ocieplić. Duże znaczenie mają także warunki atmosferyczne i otoczenie.

W przypadku nowych budynków możemy swobodnie dokonać wyboru. W sytuacji, zwłaszcza w starszym budownictwie, gdy ściany stawiane były z różnych materiałów, priorytetem będzie ustalenie grubości warstwy ociepleniowej. Ma to również wpływ na technologię zamocowania.  W swojej pracy, nasi fachowcy dokładają wszelkich starań by dążyć do uzyskania jak najniższego współczynnika przenikalności cieplnej, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych czynników, mających na to wpływ.

Dwie metody wykonania ocieplenia domu

Nasze działania obejmują nie tylko zamontowanie dobranej do budynku termoizolacji, czyli ocieplenia domu, ale także wykonanie elewacji budynku. Obie te czynności są ze sobą powiązane. Do wyboru mamy dwie metody – popularną, zwana mokrą i rzadziej stosowaną – suchą.

Pierwsza metoda, mokra, zwana również tynkarską, wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Istotne jest zapewnienie przyczepności ocieplenia. Jeżeli budynek nie był dotychczas ocieplany, z reguły podłoże nie wymaga specjalnych zabiegów przygotowujących do zamocowania warstwy ocieplenia. Fachowcy z całą pewnością zadbają o dokładne zainstalowanie warstwy ocieplenia, dokładnie dostosowane do budynku.

Metody na wykonanie elewacji

Po ociepleniu budynku następnym etapem jest wykonanie elewacji. Wybór tynków zewnętrznych jest kwestią indywidualną. Prowadzimy w tym zakresie także fachowe doradztwo, mając na uwadze ewentualne uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Wykonujemy tynki akrylowe, silikonowe, sylikatowe i mozaikowe. Tynk nie jest jedyną formą wykonania elewacji. W naszych usługach znajduje się również montowanie płytek/ cegieł elewacyjnych klinkierowych lub płyt kamiennych. Oferujemy także wykonanie drewnianej elewacji domu.

Wybierz zespół fachowców

Każdy rodzaj wykonywanej pracy dobieramy do panujących warunków, mając na uwadze działanie różnych czynników. Po dokładnej analizie omawiamy ze zleceniodawcą najkorzystniejsze rozwiązanie. Remont w naszym wykonaniu jest przeprowadzony sprawnie i solidnie. Zapraszamy do bezpośredniego kontu i omówienia wszystkich kwestii związanych z remontem. Dajemy gwarancję na profesjonalne wykonanie usług.