Gipsowanie ścian

Idealnie gładka ściana nie tylko świetnie się prezentuje, ale również o wiele dłużej trzyma powłokę malarską. Dlatego też najnowocześniejsze trendy wykańczania wnętrz obejmują wykonanie gładzi szpachlowej, a następnie gładzi gipsowej, czyli gipsowania. Dzięki temu można uzyskać doskonale gładka powierzchnię, przygotowaną do dalszego wykończenia. Podczas gdy wiele prac remontowych i wykończeniowych można wykonać samodzielnie, gipsowanie ścian zdecydowanie jest tym zadaniem, które należy zlecić fachowcom. Wymaga bowiem dokładności, precyzji, umiejętności nakładania bardzo cieniutkiej warstwy gładzi gipsowej, a także dosyć szybkiej pracy.

kontakt

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny

telefon
telefon czynny całą dobę 797 304 205
mail
Odpisujemy na maile szybko i sprawdnie info@minare.pl

Gipsowanie ścian jest jednym z ostatnich elementów wykończenia ściany. Na początku, na surową ścianę, kładzie się gładzie szpachlowe, których zadaniem jest wyrównanie dużych i mocno widocznych nierówności. Gładź pozwala na zniwelowanie odchyleń i krzywizn, które powstały jeszcze na etapie powstawania budynku. Takie krzywe ściany są dosyć powszechne między innymi w blokach z wielkiej płyty, które zostały wykonane w starych technologiach. W czasie prac remontowych warto ściany wyrównać, dzięki czemu będą lepiej się prezentowały, a jednocześnie będą bardziej funkcjonalne. Zdarza się, że jedna warstwa gładzi szpachlowej nie wystarczy i trzeba położyć ich co najmniej kilka. Dopiero, gdy ściana jest wyrównana, kładzie się na nią gładź gipsową. Jest to ostateczna warstwa, która decyduje o gładkości i idealnej równości ściany. Warstwa gipsowa nie powinna mieć więcej niż 2 milimetry, dlatego zdecydowanie powinna być wykonywana przez profesjonalistów z doświadczeniem.

Gipsowanie ścian jest istotne przede wszystkim w tych wnętrzach, w których ściany będą pomalowane farbami. Jeśli właściciel mieszkania chce położyć tapety lub przykryć ścianę płytkami, gipsowanie może nie być konieczne, gdyż i tak idealnie gładka ściana znajdzie się pod kolejną warstwą wykończenia. Jeśli jednak na ścianie ma znaleźć się jedynie farba, gipsowanie jest jak najbardziej wskazane. Co prawda, wśród nowoczesnych materiałów malarskich można znaleźć farby o strukturze, która pokrywa nierówności bądź też farby podkładowe, których zadaniem jest ukrycie drobnych mankamentów ściany. Gipsowanie ścian i tak jest jednak wyjątkowo sprawdzoną i popularną formą wykończenia. Na idealnie gładkiej ścianie farba lepiej się trzyma, jej warstwa jest bardziej trwała. Co więcej, farby zużywa się zdecydowanie mniej, co przy dużych powierzchniach ma spore znaczenie ekonomiczne.

Jeśli interesuje Państwa profesjonalne i solidne gipsowanie ścian, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowa ofertą naszych usług. Chętnie doradzimy Państwu dobór najlepszego rozwiązania, a także zrealizujemy wszystkie prace szybko, sprawnie i w z góry określony terminie. Wybierając solidną ekipę wykończeniową, mogą Państwo mieć pewność, że wszystkie prace remontowe będą wykonane na najwyższym poziomie.