Montaż ogrodzenia palisadowego, czyli nowoczesność w dobrej cenie

montaż ogrodzenia

Montaż ogrodzenia często wiąże się z dokładnym przemyśleniem jego konstrukcji, wykonaniem solidnego projektu oraz wyborem najlepszego rozwiązania. O niektórych rodzajach ogrodzeń pisaliśmy już wcześniej, prezentując ich opis, wady oraz zalety. W poprzednim teście zwróciliśmy uwagę na wybór swego rodzaju alternatywy. Montaż ogrodzenia kojarzy się często z masywnymi płotami, ale wcale tak być nie musi. Wszystko zależy od naszych preferencji. A jeśli cenimy sobie naturalne piękno, warto rozważyć w tym wypadku wybór żywopłotu. W tym tekście znajdziecie informacje o jego wadach i zaletach.

Montaż ogrodzenia palisadowego, czyli kilka słów wstępu

Montaż ogrodzenia zdaje się być nieodzownym elementem budżetu podczas budowy i wykończenia domu. Ogrodzenie spełnia wiele ról, takich jak ochrona mienia, zachowanie naszej prywatności na własnej posesji, wyznaczenie granicy terenu, tworzenie zapory przed pyłem, kurzem oraz hałasem, a nawet ciekawskimi spojrzeniami. Niezwykle ważna jest także jego rola dekoracyjna, na którą coraz częściej zwracamy uwagę. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie mamy preferencje i oczekiwania względem ogrodzenia, a następnie od materiałów, których ma zostać ono wykonane.

Jak wygląda ogrodzenie palisadowe

Ogrodzenia palisadowe kojarzą się zazwyczaj z rzędem pali wbitych w ziemię ukośnie lub prostopadle. Jednak współcześnie ciężko dopatrzeć się takich rozwiązań. Aktualnie ogrodzenia palisadowe wykonane są z sztachet ułożonych ponowo bądź poziomo. Zazwyczaj wykonane są ze stali, aluminium, drewnopodobne, a nawet z tworzyw sztucznych.

Montaż ogrodzenia palisadowego – zastosowanie i możliwości

Montaż ogrodzenia palisadowego nie należy do najtrudniejszych zadań, o ile wykonanie o zostało powierzone odpowiednio wykwalifikowanej ekipie fachowców. Samodzielne podjęcie się tego zadania może być nie tylko czasochłonne, ale również trudne do realizacji. Źle dokonane pomiary oraz niewłaściwy montaż może w niedalekiej przyszłości skutkować koniecznością naprawy, a nawet wymianą ogrodzenia.

Współczesne ogrodzenia palisadowe przybierają różne formy. Jednak bardzo częstym wyborem jest ogrodzeni klasyczne wykonane z profili stalowych ułożonych pionowo.

Pamiętajmy, że ogrodzenie pełni także funkcję dekoracyjną, dlatego warto wybrać takie rozwiązanie, które doskonale będzie komponowało się z domem i aranżacją ogrodu.

Jaki rodzaj ogrodzenia palisadowego wybrać?

Możliwości związanych z montażem ogrodzenia palisadowego, a wcześniej jego wyborem jest cale mnóstwo. Klasyczne, nowoczesne, tradycyjne, ze stali, aluminium, w przeróżnych kolorach, drewnopodobne, z tworzysz sztucznych – to tylko niektóre rozwiązania dostępne w sklepach, a z całą pewnością na tym wyliczenie ich się nie kończy. Ponadto do wyboru mamy także różne ciekawe elementy łączące przęsła. Wybierać możemy wśród słupków stalowych, kamiennych, dekorowanych szkłem czy innymi materiałami. Możemy także dowolnie je łączyć, tworząc własne kombinacje według preferencji.

Ogrodzenie palisadowe drewnopodobne

Ten typ ogrodzenia stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych ogrodzeń drewnianych. Wykonane jest ono zazwyczaj ze stalowych lub aluminiowych profili, które dzięki specjalnemu lakierowaniu technika proszkową, w efekcie przypominają drewno. Z wyglądu łudząco przypominają drewno, ale znacznie przewyższają jego trwałość.

Ogrodzenie palisadowe plastikowe

Plastikowe ogrodzenie wydaj się kiczowate i mało trwałe? Niekoniecznie! Montaż ogrodzenia palisadowego plastikowego jest doskonałym dowodem na to, że może ono ciekawie wyglądać i być trwałe. Oczywiście mimo zastosowania dodatku chroniącego przed działaniem czynników atmosferycznych, z biegiem lat może ono blaknąć i odbarwiać się. Ich zaletą jednak jest lekkość, łatwy montaż i są również doskonałe w czyszczeniu.

Ogrodzenie palisadowe stalowe

Jest to najczęściej wybierany rodzaj tego typu ogrodzenia. Montaż ogrodzenia stalowego palisadowego, zazwyczaj wykonany na podmurówce, jest trwały i solidny, przez co będzie cieszył nas długie lata.

Ogrodzenie palisadowe aluminiowe

Ten typ ogrodzenia ma wiele zalet zarówno wizualnych, jak i technicznych. Są lekkie, gładkie i solidne. Ponadto aluminium łatwo można poddać lakierowaniu proszkowanemu i nie podlega korozji. W tym przypadku (w przeciwieństwie do przęseł stalowych) montaż ogrodzenia może obyć się na słupkach o mniejszych przekrojach.

Pion czy poziom?

Montaż ogrodzenia palisadowego to nie tylko wybór materiałów, ale również ich ułożenie. Zarówno pionowe jak i poziome ogrodzenia sprawdzą się świetnie w niemal każdych warunkach i pasują do wielu aranżacji – są dość uniwersalne. Zatem wybór zależy od naszych preferencji.

Podsumowanie

Montaż ogrodzenia palisadowego powinniśmy powierzyć fachowcom, którzy doskonale zamontują słupki, a potem przęsła, dbając o perfekcyjne ustawienie i wypoziomowanie całości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ogrodzenie jest wykonane w pełni bezpiecznie i solidnie. A nam pozostanie cieszyć się efektem.

Inga Durew