Ciekawy przedpokój, czyli nietuzinkowe wykończenie mieszkania

wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania to nie tylko przyjemne planowanie, ale również ciężka praca, którą trzeba wykonać solidnie i z rozmysłem. Dopieszczamy kuchnię, dbamy o perfekcyjne stworzenie łazienki, dokładnie obmyślamy wystrój salonu i aranżację sypialni. Czasami przedpokój traktujemy jako małoistotny element mieszkania i zupełnie niesłusznie. Kto się nie zgodzi z tym, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie? Pamiętajmy, że ta zasada obowiązuje również we wnętrzach. W niniejszym tekście postaramy się przekonać Was, że wykończenie mieszkania to także zadbanie o przedpokój. Zapraszamy do lektury!

Wykończenie mieszkania a wizytówka całości

Większą część dnia spędzamy w salonie. Kuchnię nazywa się sercem domu. Sypialnia to pomieszczenie, w którym odpoczywamy. Łazienka to strefa relaksu. A co z przedpokojem? Przedpokój to wizytówka całego mieszkania, o czym często zapominamy. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne jego zaplanowanie, wybór odpowiednich mebli, a także materiałów wykończeniowych oraz kolorów. Ostatnio wspominaliśmy o tym, że niektóre prace remontowe możemy wykonać zimą. Zapraszamy do lektury tego tekstu, który jest dostępny tutaj. Może warto wykorzystać zimową aurę na odnowienie przedpokoju? Ale jak to zrobić? Poniżej zaproponujemy kilka ciekawych rozwiązań na ściany przedpokoju.

Jak wykończyć przedpokój?

Wykończenie mieszkania powinno zostać wykonane spójnie i z rozmysłem. By nasza przestrzeń życiowa była dla nas funkcjonalna i komfortowa, warto poświęcić czas na dokładne jej zaplanowanie i unikać przypadkowości. Tak samo należy postępować w przypadku przedpokoju. Bez względu na to, czy przedpokój mamy duży i reprezentatywny czy jedynie pełni funkcję schowania szaf, powinien on być urządzony w taki sposób, by jasno stanowił zapowiedź tego, co czeka nas dalej. Najprościej mówiąc – liczy się konsekwencja.

Ściany w przedpokoju, czyli wykończenie mieszkania w pełni

Ściany w przedpokoju możemy wykończyć na kilka różnych sposobów. W tym celu warto wybrać coś, co doskonale odda styl całego mieszkania. Popularne są kamienie, lamperie, marmolity, tynki dekoracyjne, tapety czy nawet różnego rodzaju farby.

Pędzle w dłoń, czyli malowanie ścian

Malowanie zdaje się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem i równocześnie jednym z najprostszych. Jeśli zależy nam, by przedpokój był przytulny, warto zainwestować w jasne, kremowe i ciepłe tonacje. Chcemy podkreślić charakter mieszkania i zaznaczyć niektóre dodatki? Wybierzmy intensywną farbę w danym kolorze. Nie musimy decydować się na pokrycie wszystkich ścian w ten sposób. Wystarczy ciekawy akcent, a przedpokój może sykać zupełnie inny charakter.

Kamień na ścianie? Oczywiście!

Przedpokój jest pomieszczeniem, które może być narażone szczególnie na zabrudzenia i uszkodzenia. Warto wybrać więc takie rozwiązanie na ściany, które będzie trwałe, solidne i łatwe w utrzymaniu czystości. Kamień bez wątpienia nie ma sobie równych, jeśli chodzi o odporność. I wcale nie musimy inwestować w naturalny kruszec. Możemy wybrać tańszą wersję, która doskonale go imituje i jednocześnie jest łatwa w montażu. Takie rozwiązanie z całą pewnością będzie niebanalne.

A skoro mowa o kamieniach, warto przywołać również cegłę. Wykończenie mieszkania w stylu rustykalnym zyskuje coraz większą popularność, dlatego dodanie takiego akcentu w przedpokoju będzie świetnym pomysłem. Jednak warto zachować tutaj umiar. Co za dużo, to niezdrowo.

Drewno na ścianie

Subtelny i elegancki efekt da nam drewno. Wystarczy wszystko dobrze zaprojektować, by nadać pomieszczeniu wyjątkowy wygląd. Stosując takie rozwiązanie łatwo osiągniemy styl rustykalny, klasyczny i tradycyjny.

Tynk dekoracyjny? Tak, poproszę!

Popularność tynków wcale nie maleje. Tynki strukturalne doskonale kryją równego rodzaju mankamenty i nierówności ścian, a także są odporne na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Ponadto szeroki wybór daje nam ogromne pole manewru w efekcie, jaki chcemy oglądnąć – od delikatnych przez matowe, połyskliwe do gruboziarnistych i kolorowych. To ciekawe rozwiązanie dla nowoczesnych mieszkań.

Szczególnie odporną na uszkodzenia wersją tynku dekoracyjnego jest marmolit. Możemy go stosować wewnątrz i na zewnątrz. Niskie temperatury i wilgoć nie są mu straszne, a ponadto łatwo go utrzymać w czystości.

Fototapeta

Ciekawym i popularnym rozwiązaniem są fototapety, oczywiście jeśli zastosujemy je z rozmysłem. Położenie ich na wszystkich ścianach może okazać się nietrafione. Może warto wyeksponować tylko jedną? Oryginalny wzór geometryczny lub fototapeta 3D doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Wykończenie mieszkania – podsumowanie

Wykończenie mieszkania zawsze warto dokładnie zaplanować oraz przemyśleć całą aranżację tak, by tworzyła spójna całość. Świetnym pomysłem będzie także powierzenie wszelkich prac remontowych ekipie fachowców, którzy uporają się z tym zadaniem szybko i dokładnie, wykonując wszystkie prace na najwyższym poziomie.

Inga Durew