Przejdź do treści
Wczytuję...

remont biura

Remont biura zazwyczaj kojarzy się z koniecznością zamknięcia lokalu, przymusowymi urlopami dla pracowników i przerwaniem ważnych projektów. Taki przebieg sytuacji może wygenerować sporo strat finansowych,  a także sprawić, że klienci, czując się zaniedbani, odejdą do konkurencji. Przedsiębiorcy wiedzą, jak ważne jest, by do tego nie dopuścić. W jednym z naszych poprzednich tekstów pisaliśmy, jak uniknąć takiej sytuacji i czy jest to w ogóle możliwe. By nie zdradzać całkiem sposobu na remont biura bez konieczności jego zamykania, podpowiemy tylko, że naprawdę jest to osiągalne. Jak? Odpowiedź znajdziecie tutaj.

Remont biura a zmiany

Remont biura nie należy do najłatwiejszych zadań. Niekiedy może wydawać się, że przeprowadzanie go wcale nie jest konieczne. Przecież ściany nie są aż tak brudne, meble nie są aż tak zniszczone i aż tak… No właśnie – aż tak. Zastanówmy się, kiedy ostatnio nasz lokal został odświeżony i czy jest w pełni komfortowy. To, że my jesteśmy przyzwyczajeni do aranżacji, która niezmiennie towarzyszy nam od kilku lat, wcale nie znaczy, że nie nadeszła pora na zmiany. Postawmy się w roli klientów. Lokal jest naszą wizytówką i warto dopilnować, by prezentował się on w doskonały sposób i zachęcał swoją aranżacją, a nie nudził czy odstraszał.

Ponadto wraz z rozwojem firm, przybywa pracowników. Warto mieć na uwadze ich komfort, co z całą pewnością zwiększy wydajność ich pracy. Nie tylko samo wyposażenie biura jest ważne, ale wydzielenie odpowiednich stref i stworzenie przyjaznej przestrzeni.

Remont biura a pomysły

Wspomnieliśmy już, że remont biura można przeprowadzić naprawdę bezproblemowo i w godzinach neutralnych, bądź w dni, kiedy lokal jest zamknięty. Dzięki temu nie wpłynie to na przebieg dotychczasowych prac i nie zaburzy codzienności. Pamiętajmy, że remont biura ma na celu jest odświeżenie i uczynienie go bardziej nowoczesnym nie tylko na potrzeby pracowników, ale również klientów. Jak ciekawie wykonać remont biura? Co będzie efektowne a niezbyt wymagające w swojej realizacji? Podpowiadamy!

Podwieszany sufit

O podwieszanych sufitach pisaliśmy wcześniej. Doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach ze względu na to, że są bardzo efektowne i dodają lokalowi nowoczesności. Ponadto w biurze ich zaleta jest jeszcze inna. Podwieszany sufit świetnie ukryje różnego rodzaju instalacje, rury czy kable, a nawet nieestetyczne elementy. Takie rozwiązanie zamaskuje wszystkie nierówności, a e nie sprawdzi się w niskim pomieszczeniu. Podczas remontu biura warto także zaplanować dodatkowe źródła światła. Będzie to niezwykle efektowne, ale również praktyczne.

Ścianki działowe

Otwarta przestrzeń biura jest rozwiązaniem powszechnym i modnym, ale nie zawsze praktycznym. Podczas remontu biura warto zastanowić się nad wydzieleniem odpowiednich stref, które możemy uzyskać dzięki ściankom działowym. Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych sprawdzi się w tym zadaniu świetnie. Ponadto można w nich ukryć kable, co zwiększy walory estetyczne lokalu.

Wykładzina to nie wszystko

Wybierając podłogę warto zastanowić się nad jej użytkowością. Większość biur dawniej było wyposażonych w wykładzinę dywanową. Oczywiście efektowym rozwiązaniem będzie drewno, jednak nie jest ono tak praktyczne – kółka krzeseł, czy obcasy butów mogą je zniszczyć. Jeśli wykładzina nie jest w naszym guście, warto rozważyć wybór paneli laminowanych.

Kolory

Remont biura to także podjęcie ważnej decyzji o wyborze odpowiednich kolorów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą jasne i ciepłe barwy, niż jaskrawe i intensywne. Krzykliwe kolory mogą rozpraszać oraz powodować zmęczenie oczu. Jeżeli zależy nam by nasze biuro nabrało niepowtarzalnego charakteru i nowoczesnego wyglądu, warto wybrać kilka ciekawych dodatków, które wpłyną na aspekty wizualne.

Coś więcej niż praca

Podczas remontu biura warto wydzielić również strefę komfortu. Takie rozwiązanie jest stosowane coraz częściej i z całą pewnością jest także doceniane przez pracowników. Chwilowy odpoczynek na wygodnym fotelu lub możliwość rozciągnięcia się na piłce do fitnessu może zwiększyć jakość pracy.

Podsumowanie

Remont biura jest zadaniem wymagającym i kosztownym, ale również koniecznym. Oczywiście powinien zostać wykonany przez ekipę fachowców, która przeprowadzi go sprawnie i z największa dokładnością. Z całą pewnością zmiany wpłyną pozytywnie zarówno na pracowników, jak i klientów.

Inga Durew

Leave a Comment